Mac Sinclair | Bez duše | Lusy Adams

7. dubna 2015 v 21:22 |  Literature
Máme tu historicky první článek ve staronové rubrice. Tím pádem musí být něčím zvláštní. Sice jsem chvíli zvažovala pění ód na HP, protože ten nás sem většinu zavedl... ALE radši jsem se rozhodla dát prostor něčemu jinému. Nové autorce (která přestane číst v tenhle okamžik, protože by jí ta moje chvála mohla stoupnout do hlavy!), ale vy ostatní mi věnujte pár minut svého drahocenného času. Bude to stát za to.Lusy Adams již jednu knížku napsala. Odstíny života mě tak přivedly "na stopu" téhle autorce (která mimo jiné překládala první série Upířích deníků - která byly ještě koukatené - a kapitoly Stmívání pod přezdívkou Lu.Lusy). I když se teď budu věnovat jiné sérii (i když ze stejného světa), OŽ DOPORUČUJI také! Myslím, že by česká nakladatelství měla zvářit větší zamření na české autory v žánru YA. Někdy mě nepřestává udivovat jaké hrůzy se do češtiny překládají, a pak o to zakopávam na každém rohu. Vlastnímu autorovi pak reklamu pro jistotu nedělat žádnou. My tady celkově nad vším přemýšlíme jak Hurvínek nad válkou. Reklama dělá dobrých 80 procent úspěchu. Nebudu jmenovat příklady z čských luhů a hájů, ale stačí si vzpomenout na JINÉ odstíny... Proto jsem tak vděčná a poctěná, že vám MŮŽU představit opravdu SKVĚLOU českou knížku :-), která snad brzy skončí na pultech a já konečně budu moct utratit peníze za něco čitelného :D.

OFICIÁLNÍ ANOTACE: Mac by nikdo nemohl považovat za ukázkový příklad čarodějky - a už vůbec ne její nadřízení. Je příliš svéhlavá, stále se jí nedaří ovládnout to málo moci, kterým disponuje, a na co sáhne, to pokazí. Naštěstí pro ni její otec, velevážený lovec čarodějnic Alasdair Sinclair, nikdy neměl problém zamést její nepořádek pod koberec. Ale dokonce ani on ji nemůže zachraňovat věčně.
Poté, co zpacká svůj nejnovější úkol, posadí Mac do letadla a tryskem ji přidělí na nové pracoviště, kde by neměla být schopná nic pokazit - do Monaka. Tam se brzy ukáže, že vyhnanství v Evropě není ani zdaleka tak hrozné, jak se Mac zprvu obávala. Poskytne jí totiž něco, po čem už dlouho toužila - příležitost, jak dát svůj život zase dohromady, začít znovu a s čistým štítem. Jenže minulost je neúnavná, nelítostná bestie, která odmítá zůstat v zapomnění a hlasitě se dožaduje splacení dávných dluhů…
NÁDHERNOU OBÁLKU obstarala Michelle (http://livingdeadgirl.delirious-soul.net/), která je jednou z nejlepších grafiček (další je Enny ;-)), co jsem v česko-slovenských vodách objevila.

A co JÁ ještě můžu dodat k příběhu? Prostě... WOW. Krom toho, že před Lusy smekám, že ji DOKONČILA (problém, na kterém ztroskotává většina z nás) a že stvořila tak úžasný svět. V OŽ jsme tento svět zkoumali z pohledu lovců a Spasitelky (tedy strany dobra), teď máme možnost ho vidět skrz tu "neutrální stranu". Mám ráda příběhy, který zkoumá ty tenké hranice mezi dobrem, zlem a neutralitou. A jestli něco takového vůbec existuje. Vím, že příběh Mac je koncipovaný jako série, ale první díl sám o sobě funguje naprosto dokonale. DOKONALE. Vlastně vás až zakočí, jak MOC je příběh domyšlený, i epilog je jaw-dropping. Mac má jedinečnou vlastnost uvažování. Její vnitřní pochody často kontrastují s tím, co vypsutí z pusy :D. A ano, "ship", který tam JE i NENÍ :D (protoža ta chemie je prostě až HMATATELNÁ, ale v plenkách) mě srazila až na kolena. NA ZEM. Tam to dokonalost ani nevystihuje. Zbožňuju ty dva idioty.


Proto doporučuji, abyste omrkli oficiální stránky a přidali si Lusy na facebooku.
A protože jsem opravdový praštěný fanoušek, tak vám můžu ukázat "vlastnoručně" vyrobený trailer ;-). A docela jistě o tomhle příběhu tady neslyšíte naposledy :-))).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama