1. MAKE A WISH

17. dubna 2015 v 21:34 | Andy & Enny |  Creativity
Ha! STIHLY JSME TO (i když později... a kratší, než bylo původně v plánu)! Ale něco to je :D.
P.S.: další téma bude do konce víkendu! :)
Thrla jsem sebou a otevřela oči. Nevěděla jsem, co mě vyrušilo ze spánku, ale i přesto jsem to proklínala. Nestávalo se totiž často, že by kolem bylo natolik ticho, abych dokázala usnout hned, co se má hlava dotkla matrace. Asi jsem však ten dnešní klid podcenila. Povzdychla jsem si a zakryla si tvář paží.
"Opravdu budu muset brzo uvést svůj plán do pohybu a vypadnout z téhle díry," zamumlala jsem si pro sebe, založila jsem obě ruce za hlavu a zahleděla jsem se na hvězdy. Nikdy jsem se nenaučila všechna souhvězdí, raději jsem si v nich utvářela vlastní příběhy a představovala si, že na mě hvězdy dohlížejí. Pousmála jsem se, obklopená temnotou. Vítala jsem ji, nebylo proč se jí bát. Byla to, dá se říct, má nejlepší přítelkyně a pomocnice.
Zachrastění klíčů mě přimělo pootočit hlavu ke dveřím do mé cely a přerušilo tak i tok mých myšlenek. Nejdřív jsem si myslela, že je to zase ten otravný dozorce z dřívějška. Snažil se mě zatáhnout do nějakého temného koutu už třetí den po sobě. Čekala jsem, kdy se osmělí a vleze mi do cely pod smyšlenou záminkou uprostřed noci. O to víc mě překvapila neznámá dívka, která značně neochotně vstoupila a svíčkou osvítila malou zatuchlou celu. Sem moc návštěv nechodilo. A mně už vůbec ne.
Pochybovačně se rozhlédla kolem sebe. Hádala jsem, že je podobně stará jako já. A že sem vůbec nepatří. Už jen z jejího postoje bylo na dálku cítit, jak je nesvá. Až když zase zamkli, mi došlo, že jsem dostala spoluvězně. No vida.
"Tak se u nás posaď, ať nám nevyneseš spaní," pronesla jsem znuděně i přesto, že uvnitř mě právě probíhal souboj několika emocí. Oni dali spoluvězně mně? Uchechtla jsem se.
"Co?!" vyjelo z nováčka celkem dost ofenzivně, až mě to donutilo pozvednout obočí.
"Já tě sem nezavřela, svoji bojovnost by sis měla nechat pro jiné," ušklíbla jsem se a snažila se ji v tom mdlém světle lépe prohlédnout. I přes její ušmudlané a trochu otrhané oblečení vypadala jako někdo z vyšší společnosti. Blázne, to by pak nebyla tady! napomenula jsem se a raději okatě zívla. "A zhasni tu svíčku, jinou už nedostaneš a mohla by se hodit," poskytla jsem jí cennou radu a otočila se čelem ke zdi, připravená se znovu pokusit usnout. Chvíli jsem si myslela, že mě poslechne a zmlkne. Vyplašená na to byla dost. Asi jí však přemohla zvědavost.
"Za co tu jsi?" Nebo blbost. Tuhle otázku si tady troufnul položit málokdo. Nemusela by se vám totiž vůbec líbit odpověď. Jako kdyby o nepsaném pravidlu nikdy neslyšela. Dneska se už očividně nevyspím. Tak bych se aspoň mohla pobavit. Pomalu jsem se posadila na kavalci a opět na ni pohlédla. Něco mi na ní nesedělo. Seskočila jsem na zem a přešla k ní blíž. Pohledem neuhnula. Ale všimla jsem si, že podvědomě přede mnou ustoupila. Naneštěstí pro nás obě ta cela nebyla zrovna velikosti trůnního sálu.
"Jsi si jistá, že chceš znát odpověď?" zeptala jsem se provokativně.
"Jinak bych se snad neptala," opáčila mi odhodlaně. Přimhouřila jsem oči. Nějak moc zvědavá, na můj vkus.
"Možná někdy jindy," pokusila jsem se o veselý tón a vrátila se zpět k mé posteli, pokud by se tak kus látky nacpaný slámou dal nazvat. "Chci spát," dodala jsem po další chvíli. Co nechápala na tom, že by to svíčku měla sfouknout?!
"Chci spát," zapitvořila se, ani jsem jí nemusela vidět do obličeje, stačil mi tón jejího hlasu. Zatnula jsem ruce v pěst.
"Sdílíme spolu jednu celu, to z nás nedělá nejlepší kámošky," odfrkla jsem a otočila se na záda, když se cela konečně opět ponořila do tmy. Ah, měla jsem perfektní výhled na Casiopeu. Usmála jsem se pro sebe a začala jsem si vymýšlet novou hvězdnou historku.
"Něco si přej," šeptla znenadání, když oblohou prolétla padající hvězda a vrátila mě tak zpátky na zem. Zadržela jsem zaúpění.
"Přeju si, abys už zmlkla," vyslovila jsem nahlas, ačkoliv se mi v hlavě jako maják rozsvítilo úplně jiné přání. Chci také ovládat magii.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama